Otrava psa vodou – je to vůbec možné?

otrava psa vodou

Je Váš pes vášnivý plavec? Rád aportuje hračky ve vodě? Potápí se nebo se snaží ulovit vodu stříkající z hadice?

Všechny tyhle aktivity jsou zábavné a v horkých dnech opravdu osvěží, ALE slyšeli jste o otravě vodou?

V letních horkých dnech je také opravdu důležité dodržovat pitný režim, to samozřejmě neplatí jen pro nás, ale také pro naše čtyřnohé parťáky.

pes otrava vodou

Všeho moc škodí – pitný režim je sice důležitý, ale při vypití nadměrného množství vody, které již ledviny nejsou schopny vyfiltrovat může dojít k intoxikaci nebo-li otravě vodou.

Co to znamená?

Voda sama o sobě není jedovatá, ale při příjmu většího množství než je tělo schopno zpracovat, může dojít ke zředění krevní plasmy, k bobtnání buněk v mozku a to z důvodu neschopnosti ledvin vyfiltrovat takové množství vypité vody. Roli nehraje pouze množství vypité vody, ale také čas, za který je množství vody vypito.

  Příznaky intoxikace:    6

  • nadměrné močení
  • zvracení
  • ztráta koordinace
  • skleněné oči a bledé sliznice
  •  rozšířené zornice
  •  potíže s dýcháním
  •  v těžších případech intoxikace může dojít i ke ztrátě vědomí                          

První pomoc:

Pokud pes vykazuje známky intoxikace vodou je nutná okamžitá návštěva veterináře. Psovi musí být včas zavedena kapačka Nacl, která pomůže zabránit dalšímu hromadění tekutin v buňkách.

Nejdůležitější je PREVENCE.

Aportování hraček ve vodě nebo chytání stříkající vody z hadice by měla být krátkodobá aktivita. Nenechte psa aportovat nebo chytat vodu dlouho, i když pes nejeví známky únavy. Tohle jsou aktivity, u kterých je třeba abyste Vy jako majitel měli opravdu celou dobu dovádění pod kontrolou. V případě, že Váš pes bude vykazovat známky intoxikace, navštivte veterinární kliniku a nezapomeňte veterináři říci o vodní aktivitě, které jste se v ten den věnovali.

hračky do vody pro psa

 Samozřejmě nikdo nechceme abyste se psem k vodě přestali chodit. Plavání je skvělé na kondičku, posilování svalů a přitom nezatěžuje pohybový aparát. Chytání vody z hadice je sranda a aportování ve vodě je pro psí plavce opravdová zábava. Všichni chceme dopřát svým čtyřnohým kamarádům zábavné odpoledne. Jen je důležité mít psa při těchto vodních hrátkách pod kontrolou. :-)

 

Nezapomeňte vybrat vhodnou plovoucí hračku do vody.

hracky-do-vody-pro-psa_1

A jakou zábavu preferujete vy a Váš pes?

Sledujte nás, ať Vám neunikne další příspěvek,

zdraví Zvířecí Rodina

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení