Víte jak zpomalit stárnutí svých pejsků?

 starnuti-pejsku

Průměrný věk psů se liší většinou podle velikosti plemene. Často platí, čím menší pejsek, tím vyššího věku se dožívá, ale ne vždy tomu tak je.  

Záleží na mnoha faktorech – od genetických dispozic až po zdravou životosprávu. Nakonec však stejně nejvíce záleží na vaší lásce a péči, kterou svému pejskovi dáte.

V přírodě se nachází celá řada rostlin, které mohou pejskům pomoci s bojem i prevencí proti rakovině, špatnému dechu nebo třeba žaludečním obtížím. Látky, jež zpomalují proces stárnutí, se nazývají antioxidanty. Prokazatelně redukují tvorbu zubního kamene a podporují funkce všech klíčových vnějších i vnitřních obranných systémů.

forma granule

Přírodní zdroje antioxidantů

  Citrusyc1-150x150 – mají vysoký obsah vitaminu C, dále obsahují bioflavonoidy, pektin, vonné silice, provitamin A, vitamin B, vápník, fosfor, hořčík, železo, zinek atd., zkrátka hotová studnice zdraví.

 

clove-1326474_640-150x150  Hřebíček – jeho rostlinná silice tlumí bolesti zubů a působí antibakteriálně na afty. Také pomáhá proti plynatosti, nadýmání, křečím a zvracení. Potlačuje kožní záněty a má repelentní účinky.

 

turmeric-3251560_640-150x150  Kurkuma – říká se jí indický šafrán a přidává se do kari koření. Doporučuje se při dyspepsiích (trávicí potíže), průjmech, nadýmání, ztrátě chuti, hepatitidách, jaterních a žlučníkových potížích a při prevenci proti střevním parazitům. Je možné ji také použít jako podpůrný prostředek k léčbě onemocnění respiračního traktu, zhoubného bujení a zánětů ledvin. Pomáhá při čištění krve a dezinfekci ran.

 

  Rozmarýnhub-1249729_640-150x150 – nejenže je známý svými antioxidačními účinky, ale kromě vitaminu B6 také obsahuje velké množství železa a vápníku a je pro psy jako stvořený. 

 

Přírodní zdroje antioxidantů využívají i výrobci krmiva. Například firma Pet 360 pro svou novou značku Forma, nabo Salute nechala vyvinout těmi nejlepšími odborníky na Katedře veterinárního lékařství v Boloni speciální formuli Synox 3D  jako přirozenou ochrana proti stárnutí buněk.

forma-vysoky-obsah-masa

 

Jedná se o exkluzivní směs bylin, která má velkou antioxidační kapacitu. Zvyšuje účinnost omega-3 mastných kyselin, poskytuje ochranu DNA buněk, vyživuje kosti a chrupavky (obsah glukosaminu a chondroitinu), zlepšuje oběhový systém (obsah rybího oleje) a napomáhá udržovat lesklou srst a zdravou kůží. Eliminuje stárnutí buněk tím, že značně sníží produkci potenciálně toxických látek, jež ke stárnutí buněk přispívají.

V každém věku jim vyjděte vstříc a vyberte tu nejlepší stravu. Každý věk psa má jiné požadavky na správnou výživu. Také každá plemeno  potřebuje své, proto je vhodné vybírat krmení i podle velikosti pejska.  

Doporučit Vám můžeme například super prémiovou značku Forma, která spolu z vysokým obsahem masa tyto výhody nabízí. 

 proti-starnuti

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení