Šediváčkův long 2020 Roman Novotný

sedivackuv-long-2020

Osobní postřehy od Romana Novotného, lídra a jediného účastníka všech dvaceti čtyř ročníků tohoto prestižního závodu.

...Ještě před týdnem to se sněhem vypadalo bídně. To co je, napadlo prakticky o víkendu. Na hřebenech je tak 15 cm ujetého sněhu, proto se závod letos musel zkrátit tak, aby trať vedla pokud možno jen po nich. Teploty se drží kolem nuly, nahoře i pod nulou. Včera bylo nahoře krásně, svítilo sluníčko, ale dnes už to taková idylka nebyla. Celý den bylo zataženo.

1_sedivackuv-long-2020

Pejsi zatím ťapkají všichni, nikdo neodpadl. Byť je to v této sezoně jejich první kontakt se sněhem, tak jsem s jejich výkonem velmi spokojen. Odpovídá to i stáří pejsků, dvěma nejstarším v sedmičlenném spřežení je 12 let, což svědčí o jejich dobré kondici. Každý den po ujetí 40 km mají zdravou chuť k jídlu, což je také známka, že nejsou příliš unaveni. Jelikož letošní rok je na sníh skoupý, nebyla možnost trénovat na saních. Od podzimu se trénovalo na suchu a i když jsem byl přihlášen na jiné saňové závody, tak díky nedostatku sněhu byly zrušeny jak Abertamy, tak Janovičky.

bila-hatangroman-novotny_small

 PET360-2-PES-ikonka-FORMA-01-nnhrgnyi3owpygg4ihwhf0rne1evg1fi5vf5z79rm0

Již několik let, ke své i psí spokojenosti, krmím granulemi značky

 FORMA 360

Zítra nás čeká bivak venku, na který se moc netěším, jelikož je málo sněhu a nemůžu si udělat záhrab na spaní, a ke všemu je sníh mokrý. V sobotu pak dojezd do Jedlové, odkud se zítra vyráží. Tím závod skončí...

sedivackuv-lom

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení